fbpx

5 vaikų nevalgumo priežastys

1-6 metų vaiko mityba/Straipsniai

5 vaikų nevalgumo priežastys

Jei vaikas valgo tik kelis pasirinktus patiekalus, deja, dažniausiai tai ne grikių košė, jautienos maltinis ir avokadas. Labiau panašu į tai, kad vaikas į burną dės tik blynus, makaronus „be nieko“ ir, nebent, kokį bananą.

SUMAŽĖJĘS APETITAS

Tėvai kartais pamiršta, kad energijos poreikis skiriasi priklausomai nuo mažylio amžiaus ir aktyvumo bei augimo ciklo. Kuo vaikas mažesnis ir aktyvesnis, tuo daugiau jam reikia energijos ir kalorijų. Pirmuosius gyvenimo metus kūdikis reguliariai priauga svorio. Antrais gyvenimo metais svorio augimo tempas mažėja, o kartu ir kalorijų poreikis organizmui. Nuo 2 iki 5 gimtadienio mažieji svorio priauga dar mažiau. Tad tam tikras apetito ir suvalgomų porcijų mažėjimas yra natūralus ir nepavojingas dalykas. Taip pat galime pastebėti, kad tam tikromis dienomis ar net savaitėmis mažylis nori valgyti daugiau, o kitomis mažiau – leiskime jam pasirikti kiekius, nes jis geriausia jaučia kiek reikia suvalgyti. Svarbu užtikrinti, kad maistas būtų pateikiamas tam tikru režimu.

SAUGUMO POREIKIS

Augindami vaikus daugelyje sričių stengiamės laikytis nuoseklumo: guldome tuo pačiu metu, laikomės ritualų. Pokyčiai vaikams kelia nerimą, o rutina – ramina, tad… kodėl stebimės, jog tie patys du-trys patiekalai per dieną jiems suteikia saugumo? Juk mažajam visiškai neaišku, kas nutiks, jei išsižios ir įsileis į save kažką nepažįstamo… Ši raidos fazė dažniausiai yra išaugama. Tačiau būtina skatinti maistą ragauti, pavyzdžiui iš savo lėkštės arba prieš ta aptariant spalvą, kvapą, formą, kilmę, panašumus su kitais produktais.

KOVA DĖL GALIOS

Mažieji greitai (ir teisingai!) pajunta, kad maistas yra puiki sfera parodyti tėvams, kas čia vadovauja paradui ir gauti dar daugiau dėmesio. Tokiais atvejais (žinoma, prieš tai pasitarus su specialistu), tėvams patariama atsipalaiduoti, pasistengti per daug nereaguoti, antraip vaikai gali pradėti naudoti maistą kaip ginklą. Jei šaukštai skrenda už mamytę, tėvelį, babytę ir katytę, jei už pavalgymą žadama karalystė ir jei nepavalgius bėgama gaminti kažko kito, jei dėl to irztate ir tą suirzimą mato vaikas – tai jau esate įsivėlę į kovas dėl galios, ir vertėtų iš jų trauktis.

ŽAIDIMAI

Jei vaikui leidžiama prie stalo žaisti, mažylis gali tiesiog „pamiršti“ maistą tam tikram laikui. Tačiau vėliau pasidarys irzlus ir nekantrus. Padeda, kai kartu su mažyliu prie stalo atsisėda ir ramiai pabūna jį prižiūrintis asmuo, kai yra išjungimas televizorius ir ant stalo nėra žaislų. Skatinkime likti vaiką prie stalo.

KALORINGI UŽKANDŽIAI

Labai dažna klaida, kai pamirštame, kiek tarp valgymų vaikas išgėrė sulčių ar suvalgė trapučių bei sausainių ar vaisių. Gal jis ką tik užkando, yra pasisotinęs ir tiesiog nenori valgyti? Stebėkime vaiko mitybą visą dieną.

Dietistė, dviejų populiarių knygų autorė, bei dviejų vaikų mama.

Parašykite komentarą

El. Parduotuvė:

Vaikų mitybos planai internetu
Video seminarai apie vaikų mitybą

Vaikų mityba


Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Trying to get property 'category_parent' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79

Notice: Trying to get property 'cat_ID' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79