fbpx

Kaip skaniai paruošti morkas ir kuo jos vertingos

1-6 metų vaiko mityba/Mokyklinuko mityba/Paauglio mityba/Straipsniai

Kaip skaniai paruošti morkas ir kuo jos vertingos

Patarsiu, kaip patiekti vaikams, kad valgytų, nes ausys links.

Morkų mano namuose yra visada. Jas perku ne vienetais, o kilogramais. Vos tik lieka kelios, jau mano pirkinių sąraše eilutė – įsigyti morkų.

Kaip ruošti morkas ?

  • Vertingiausia valgyti šviežias, nevirtas ir nekeptas. Galima valgyti vienas arba gardinti jomis salotas. Morkos turi savyje natūralių cukrų, tad salotos bus natūraliai saldesnės
  • Šalia jų visada rekomenduojami vertingi riebalai: nuo grietinės iki traiškytų riešutų, sėklų, aliejaus ar alyvuogių, nes tada geriausiai pasisavina visos vertingos medžiagos, esančios morkose. Tiesa, jei valgote morkas šalia žuvies, mėsos ar kito patiekalo, turinčio riebalų,  morkų užpilti riebalais nėra būtina, nes skrandyje vis tiek į vieną vietą sukris ir riebalų medžiagų pasisavinimui bus pakankamai.
  • Morkų odelės nelupkite, nes joje ypač daug vertingų medžiagų. Nuplaukite morkas po tekančiu vandeniu su kempinėlės šiurkščiąja puse.
  • Morkų galiukai, iš kurių auga lapai – valgomi, neišmeskite jų. Jei norisi dar daugiau naudos, juos nupjovę, sukiškite į pabertą žemę arba laikykite plokščioje talpoje keisdami vandenį. Po kurio laiko sudygs švieži lapeliai – jie tinka salotoms paskaninti, į sumuštinį dėti ar sriubą pagardinti.
  • Pjaustymas – esminis elementas, keičiantis skonį. Kai prieš daugelį metų man tai papasakojo žymus virtuvės šefas, mintyse pagalvojau: „Negali būti“. bet padarėme degustaciją ir… iš tiesų skonis skiriasi!

Kaip pjaustyti ir smulkinti morkas?

  • Nepjaustyti – valgyti „cielą“ – labai patogu, kai nėra laiko ar sąlygų, bet žinome, kad daržovių porcija – būtina gerai savijautai.
  • Užkandžiui ar vaikams: pagaliukais bei „pinigėliais“ (griežinėliais) – labai gera pakramtyti ir darbe – intensyvus kramtymas suaktyvina kraujotaką smegenyse ir pagerina kvėpavimą (taip, taip!) – taigi tapsite energingesni ir bus lengviau imtis protinio darbo. Be to, kramtymo procesas „ramina nervus“.
  • Salotoms ar į sriubas – šiaudeliai. Pamirškite „burokines“ stambias tarkas – jos gadina vaizdą ir skonį. Kuo sausesnės morkos – tuo plonesni šiaudeliai. Valgyti visada bus malonu.
  • Makaronų juostelės – su pjaustykle (aštria) ar… bulvių skustuku. Tinka ir užkandžiams gaminti su įvairiomis užtepėlėmis, pavyzdžiui, avinžirnių ar varškės, ar vienas, taip supjaustytas, valgyti.
  • Smulkia tarka susmulkintos – taip apdorotos morkos tampa ypač saldžios net be jokių pagardų. Idealiai turintiems kramtymo problemų (mažai ar nėra krūminių dantų, problemos su protezais, turintiems kabes), turintiems virškinimo problemų bei vaikams, kurie dar nesugeba gerai sukramtyti.

Skanių morkų!

Dietistė, dviejų populiarių knygų autorė, bei dviejų vaikų mama.

Parašykite komentarą

El. Parduotuvė:

Vaikų mitybos planai internetu
Video seminarai apie vaikų mitybą

Vaikų mityba


Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Trying to get property 'category_parent' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79

Notice: Trying to get property 'cat_ID' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79