fbpx

10 naudingų maisto porų. Tinka vaikams ir visai šeimai

1-6 metų vaiko mityba/Straipsniai

10 naudingų maisto porų. Tinka vaikams ir visai šeimai

Ar žinote, kad kai kurie vitaminai ir mineralai geriau įsisavinami, jei turi „padėjėją“? Siūlau 10 derančių porelių.
Pilno grūdo duona su sviestu ir ridikėliais

Iš augalinių produktų geležis sunkiai pasisavinama, bet jai padeda vitaminas C, kurio yra ridikėliuose arba paprikoje (ji rekomenduojama vaikams nuo 3 metų).

Pupelių troškinys su morkomis
Pupelės – tai magnis, kurio pasisavinimą gerina vitaminas B6, o jo daug yra morkose.

Daržovės su šalto spaudimo aliejumi
Sveiki riebalai padeda pasisavinti iš daržovių kuo daugiau antioksidantų, tad apliekite špinatus, brokolius, cukinijas ar kitas tamsiai žalias daržoves extra virgin alyvuogių ar bet kuriuo kitu šalto spaudimo aliejumi.

Mėsa su šviežiomis daržovėmis
Šis derinys visiems gerai žinomas, galbūt ne toks įdomus, bet labai vertingas. Suporavus mėsą (pvz., jautieną) su pagaliukais pjaustytomis daržovėmis, pagerėja bei palengvėja virškinimas, pasisavinama daugiau reikalingų baltymų ir geležies.

Pomidorai su avokadu
Sveiki riebalai, esantys avokade, padeda iš pomidorų pasisavinti beta karotiną ir antioksidantą likopeną. Beje, tokios salotos gali padėti suvaldyti organizme kilusį uždegimą.

Rudi ryžiai su lęšiais
Toks derinys ir sotus, ir akivaizdžiai pagerina augalinių baltymų pasisavinimą.

Obuoliai ir avietės
Jei obuolys galėtų kalbėti, jis sakytų avietei: „Tu mane užpildai, su tavimi aš geresnis!“ Stipriomis antioksidacinėmis savybėmis pasižyminti elaginė rūgštis, kurios yra avietėse, granatuose, spanguolėse, graikiniuose riešutuose poroje su kvercetinu (antioksidantu, randamu obuoliuose, vynuogėse, svogūnuose) tampa galingu, imunitetą stiprinančiu užtaisu. Ši pora pajėgi padėti kovoje net su vėžinėmis ląstelėmis.

Grikiai su brokoliais
Porelė, puikiai stabdanti „blogojo“ cholesterolio darbus kraujagyslėse. Antioksidantas rutinas, kurio yra grikiuose, sinergiškai veikia poroje su vitaminu C. Žinoma, jo yra ne tik brokoliuose, bet ir citrusiniuose vaisiuose, pomidoruose ir kt. Pasirinkite, kas skaniau jūsų vaikui.

Jogurtas su bananu
O šią porelę sušaldžius, gaunasi labai skanūs ledai! Po aktyvios veiklos, kai kraujyje sumažėja gliukozės, vaikams labai tinka angliavandenių (bananas) bei baltymų (jogurtas) derinys.

Omletas su brokoliais
Ar kada kilo klausimas, kodėl pienas praturtinamas vitaminu D? Jis padeda organizmui pasisavinti kaulus stiprinantį kalcį. Ieškodami derinių, būkite išradingi. Kalcio šaltiniai: lapiniai kopūstai, brokoliai, pienas, jogurtas, sūris. Vitamino D šaltiniai: lašiša, sardinės, tunas, silkė, kiaušinio tryniai ir kt. Tad panašiai veikianti pora bus ir omletas su brokoliais.

Sveikų ir skanių receptų idėjų ieškokite čia >>>

Dietistė, dviejų populiarių knygų autorė, bei dviejų vaikų mama.

Parašykite komentarą

El. Parduotuvė:

Vaikų mitybos planai internetu
Video seminarai apie vaikų mitybą

Vaikų mityba


Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Trying to get property 'category_parent' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79

Notice: Trying to get property 'cat_ID' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79