fbpx

Mityba, kai mažylis serga

Straipsniai/Vaiko mityba sergant

Mityba, kai mažylis serga

Turbūt, esate patyrę, kad susirgęs vaikas atsisako maisto, sunku įsiūlyti, kad ir kasnelį. Kaip tokiu atveju elgtis mano patarimai.

Jei 1-2 metų vaikas susirgo ūmia liga, tegul valgo tai, ko jam norisi. Jei nevalgo – nieko tokio, tai normali ir tinkama organizmo reakcija. Blogai versti ir įkalbinėti jį valgyti, nes gali būti, kad įsiūlyto maisto mažylis net nesuvirškins ir jausis blogiau.

Kai vaikas karščiuoja, venkite jam duoti mėsos, žuvies ar ankštinių, tai – per sunkus maistas. Geriau – skystesnės konsistencijos daržovių ar grūdinės tyrės bei sriubos.

Labai gerai, jei vaikas suvalgys vaisių ar saldžių uogų. Iš jų gaus ir skysčių, ir natūralių cukrų, kurie padės organizmui kovoti su liga. Tačiau vaisių reikia vengti, jei mažylis viduriuoja ar vemia.

 • 1-2 metų vaiko valgiaraštis (meniu) ir patarimai [e-knyga] - vaikumityba.lt
  1-2 metų vaiko meniu ir patarimai [e-knyga]
  9,90
 • Produktai, skysčiai, saldumynai, užkandžiai vaikams - video seminaras
  Produktai, skysčiai, saldumynai, užkandžiai vaikams
  14,99
 • Pilnavertė Jūsų vaiko mityba - Vaiko mitybos režimas - Video - Vaida Kurpienė
  Sveika vaiko mityba: režimas, produktai
  14,99

Būtina užtikrinti, kad sergantis vaikas vartotų pakankamai skysčių, o jų reikia daugiau nei įprastą dieną. Tobulai tinka pasaldinta kmynų, pankolių arbata, 5:1 atskiestos natūralios sultys. Pastarosios netinka, jei mažylis viduriuoja ar vemia. Vanduo ne visada tinka, jei vaikas labai nenoriai geria, tada geriau silpnos arbatos ir kompotai. Tinka ir arbatos su uogiene, pavyzdžiui, aviečių. Be to, vaikas kompotą bei saldžią arbatą gers noriai – bus paprasčiau išvengti dehidratacijos (skysčių trūkumo) ir tokiu būdu jis sveiks greičiau.

Vaikas turi šlapintis bent kas dvi valandas ir šlapimas turi būti šviesus. Tada žinosite, kad skysčių vartojama pakankamai.

Jei iš burnos sklinda rūgštokas obuolių/acto kvapas – Jūsų mažyliui dehidratacija, tai labai apsunkina ligos eigą ir gali būti liūdnų pasekmių. Taigi, jei maistą galime atidėti, dėl skysčių darykite viską, kad mažylis gertų.

Kai mano vaikai buvo tokio amžiaus, gelbėdavo skirtingi indai arbatai/kompotui: įvairių skirtingų dydžių ir spalvų puodeliai, ypač tikdavo mažulyčiai, skirti espreso kavai, gertuvės, įvairių spalvų ir storių šiaudeliai. Gurkšnis iš ten, gurkšnis iš ten ir, žiūrėk, jau išgerta pakankama

Dietistė, dviejų populiarių knygų autorė, bei dviejų vaikų mama.

Parašykite komentarą