fbpx

Pilvo pūtimas – priežastys ir kaip to išvengti

1-6 metų vaiko mityba/Mokyklinuko mityba/Paauglio mityba

Pilvo pūtimas – priežastys ir kaip to išvengti

Pilvo pūtimas, meteorizmas ar dujų kaupimasis – nemalonus jausmas. Patarimai, kaip sau galime padėti, kad išvengtume šios problemos.

Kramtymas ypatingai reikšmingas geram virškinimui. Valgymui būtina skirti laiko. Kai ryjate – maistas turi būti košelės pavidalo. Mes įpratę skubėti ir maistą ryjame kąsniais, tuo pačiu prisirydami oro. Ramiai pavalgykite be televizoriaus, radijo ar telefono, nes taip nevalingai maistą prastai kramtome ir ryjame kartu su didesniu kiekiu oro. Kai kramtote – geriau nekalbėkite, nes ir nemandagu, ir oro prisiryjate, kuris vėliau gali daryti įtaką pilvo pūtimui.

Mitybos režimas taip pat gali turėti įtakos virškinimui bei pilvo pūtimui. Valgyti rekomenduojama ne dažniau kaip kas 2,5- 3 valandas nedideliais kiekiais. Tuo tarpu dauguma žmonių ypatingai daug valgo antroje dienos pusėje, persivalgo vakarais – tai gali stipriai padidinti pilvo pūtimo problemą. Kai valgoma per vėlai, t.y., likus mažiau nei 3 valandoms iki miego problema gali paaštrėti.

Jei vartojame per mažai skysčių, ypatingai vandens, tikėtina, kad užkietės viduriai ir tai skatins pilvo pūtimą. Būtina gerti pakankamai vandens, o gerdami arbatą dažniau rinkitės pankolių, ramunėlių, kmynų ar valerijonų šaknų arbatas, gerinančias virškinimą ir mažinančias pilvo pūtimą. Skysčių vartojime turi dominuoti vanduo, o arbatų iki 3-jų puodelių per dieną.

 • Sveika mityba vaikams bei teisingas vaikų mitybos įpročių formacijas - paskaita internetu
  Sveika mityba vaikams: nuo fiziologijos iki psichologijos [2 val. video]
  29,00
 • Produktai, skysčiai, saldumynai, užkandžiai vaikams - video seminaras
  Produktai, skysčiai, saldumynai, užkandžiai vaikams
  14,99
 • Pilnavertė Jūsų vaiko mityba - Vaiko mitybos režimas - Video - Vaida Kurpienė
  Sveika vaiko mityba: režimas, produktai
  14,99

Kai pučia pilvą – kas gali padėti be maisto

 • Fizinis aktyvumas būtinas kiekvienam, nesvarbu, ar jūs lieknas ar turite antsvorio. Pilvo pūtimas gali būti tiesioginė antsvorio ir, tuo labiau, nutukimo pasekmė. Kad ir kaip puikiai maitintumėtės, jei nejudėsite – tinkama medžiagų apykaita nevyks.

Kasdien išeikite aktyviai pasivaikščioti, bent po 15 minučių 2 kartus per dieną. Dujų kaupimosi ir užkietėjusių vidurių problemą puikiai padeda spręsti ir 5-10 minučių dviračio mynimo pratimas gulint, iš pat ryto, dar neatsikėlus iš lovos.

 • Pilvo pūtimas galimas ir dėl streso, tačiau siūlyčiau pirmiausia atmesti visas kitas galimas priežastis ir imtis veiksmų. Net jei ir dėl streso pučia, pradėjus maitintis sveikiau ir pasirūpinus savo žarnynu streso lygis sumažėja dėl fiziologinių priežasčių. Organizme viskas susiję.
 • Jei pučia pilvą, naudinga vartoti gerąsias bakterijas. 4-8 savaites vakarais po 1 kapsulę.

Primenu, kad išsiaiškinti, pilvo pūtimo priežastis, lengviausia rašant mitybos dienoraštį ir stebint save, jei reikia pagalbos tam yra gydytojai ir dietistai. Pagalba praverčia, nes rezultatų pasiekti galima greičiau ir paprasčiau.

Dietistė, dviejų populiarių knygų autorė, bei dviejų vaikų mama.

Parašykite komentarą

El. Parduotuvė:

Vaikų mitybos planai internetu
Video seminarai apie vaikų mitybą

Vaikų mityba


Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Trying to get property 'category_parent' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79

Notice: Trying to get property 'cat_ID' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79