fbpx

Kaip dažnai ir kiek reikėtų duoti mėsos kūdikiams?

1-6 metų vaiko mityba/Kūdikio mityba/Straipsniai/Žindomo kūdikio primaitinimas

Kaip dažnai ir kiek reikėtų duoti mėsos kūdikiams?

Vaikas gali būti primaitinamas mėsa maždaug nuo šešto mėnesio, prieš tai pripratinus prie daržovių tyrių.

Pirmam kartui visai pateikite mažą kiekį, pavyzdžiui 5-10 g trintos virtos mėsos įmaišykite į mažylio mėgstamą daržovių tyrę. Palaipsniui mėsos kiekį didinkite, tuo pačiu mažindami daržovių tyrės kiekį.

Jei vaikelis griežtai kelis kartus iš eilės atsisako mėsos. Padarykite pertrauką ir vėl bandykite. Normalu, kad vaikui produktas ima tikti ir patikti tik po 10-15 kartų ragavimo.

Teigiama, kad vaiko iki metų amžiaus mėsos porcija yra 30-50 gramų per dieną, o vyresnio vaiko iki 100 g mėsos per dieną. Daug kur galima rasti rekomendacijas duoti mėsą kasdien. Tik atsiminkime, kad dar yra žuvis, kiaušiniai, rūgštaus pieno produktai (nuo 10 mėnesio).

Taigi sudarius įvairų meniu mėsą vaikai valgys tikrai rečiau, nei kartą per dieną. Maždaug 3-4 kartai per savaitę ir tai tikrai pakankama, jei mityba yra subalansuota.

Geriausia baltyminius produktus valgyti dienos metu. Vakare sunkiau virškinamo maisto prisivalgęs vaikas gali prasčiau miegoti, be to, maistas gali blogiau pasisavinti.

Mano nuomone prastas pasirinkimas, jei kelis kartus per dieną duodama mėsa, kas pas mus yra įprasta. Tokiu atveju gaunamas gyvūninių baltymų bei riebalų perviršis, bei kitų naudingų produktų suvalgoma mažiau. Sveikatai toks mitybos būdas ne tik nenaudingas, bet ir kenksmingas.

Išimtis – pirmi primaitinimai, kai vienu kartu mažylis suvalgo per mažą kiekį mėsos, kad patenkintų baltymų, geležies, cinko ir kitų reikalingų medžiagų poreikį. Tuomet galima tokią pačią daržovių ir mėsos tyrę duoti ir kelis kartus per dieną. It taip daryti tol, kol suvalgys pakankamą porciją vienu kartu.

Dietistė, dviejų populiarių knygų autorė, bei dviejų vaikų mama.

Parašykite komentarą