fbpx

Ar sūrio lazdelės – sveikas pasirinkimas?

Mokyklinuko mityba/Straipsniai

Ar sūrio lazdelės – sveikas pasirinkimas?

Kai kas galvoja, kad sūrio lazdelės yra perdirbtas produktas, kurio vaikams reikia vengti. Tai – mitas. Plėšomos sūrio lazdelės yra mocarela sūris, tik kita forma.

Jei vaikai tą dieną nevalgė varškės apkepo, varškėtukų ar kitų varškės patiekalų, sūrio lazdelės – tinkamas ir sveikas užkandis, kuriame gausu baltymų, kalcio, vitamino B. Jis padės kraujyje palaikyti gliukozės kiekį, tad bus išvengta virtuvės nusiaubimo grįžus iš mokyklos ar išvykos. Pieno produktai >>>

Sūrio lazdelių nauda

Dvi įprasto dydžio lazdelės turi apie 120 kcal. Tad 2-3 sūrio lazdelės – puikus, sotus užkandis. Judrūs vaikai gali suvalgyti daugiau.

Jose:

 • Didelis baltymų kiekis – 27 g/ 100 g
 • 348 mg kalcio, ne tik kaulams, bet ir raumenims – jaunystei palaikyti. Kalcio paros norma reikalinga vaikams – 300-700 mg, o suaugusiems – 1000-1200 mg
 • Riebalai, derinyje su baltymais, suteikia didelį sotumo jausmą bei gaminasi malonumo hormonas.
 • Mocareloje taip pat yra bakterijų, veikiančių kaip probiotikai, įskaitant “Lactobacillus casei” ir “Lactobacillus fermentum padermes”.
 • Turi šiek tiek vitamino D, kurio mums nuolat trūksta.
 • Padeda palaikyti tinkamą gliukozės lygį kraujyje, tad gali padėti lieknėjimui.
 • Patogu valgyti užkandžiui.

Sūrio lazdelės dera su įvairiomis daržovėmis, pavyzdžiui, pomidorais. Taip pateikta, kaip matote nuotraukoje, tiks ne tik pačiam užkąsti, bet ir svečiams pavaišinti. Beje, su daržovėmis patiektas sūris suteikia dar daugiau sotumo, geriau pasisavinami įvairūs vitaminai bei antioksidantai iš daržovių. Geras derinys! Užkandžiai vaikams >>>

Valgyti galima šviežias, o galima ir pakaitinti grilyje ar orkaitėje. Tik riebaluose nekepkite.

 • Kūdikio primaitinimo planas nuo 5 mėn. (e-knyga)
  1 kūdikio primaitinimo planas: pirmieji maisto kąsniai ir skoniai. Skirta 5-6 mėnesių kūdikiams
  9,90
 • 1-2 metų vaiko valgiaraštis (meniu) ir patarimai [e-knyga] - vaikumityba.lt
  1-2 metų vaiko meniu ir patarimai [e-knyga]
  9,90
 • Keturi primaitinimo planai už trijų kainą
  Keturi primaitinimo planai už trijų kainą [5-14 mėn.]
  Produktas su nuolaida
  29,70

Kokias sūrio lazdeles rinktis?

Sūrio lazdelių yra įvairių. Pasirinkimas – nuo ekologiškų su mažesniu druskos kiekiu iki lazdelių su morkomis.

Atkreipkite dėmesį, kokiose pakuotėse perkate sūrio lazdeles. Jei yra valgoma namuose, ar greitu metu po įsidėjimo į užkandžių dėžutes – pirkite didesnes pakuotes. Taip ir sutaupysite, ir draugiškesni gamtai būsite. Tačiau jei sūrio lazdeles dedate popietiniam užkandžiui, ir produktas pusę dienos bus kambario temperatūroje, geriau įsigyti po vieną supakuotas, vakumuotas lazdeles. Jų struktūra, maistinė vertė po kelių valandų priešpiečių dėžutėje išliks daug geresnė, nepraras išvaizdos, kas irgi turi įtakos vaikų apetitui. Tai bus ir higieniškesnis valgymo variantas. 

Smagus pasirkimas – spalvotos, morkomis lazdelės. Morkos vaikas gali ir nenorėti sugraužti, o tokią lazdelę mielai suvalgys. Galite rinktis ekologiškas sūrio lazdeles – dėl naudojamų natūraliai išaugintų produktų, teigiama, jos yra vertingesnės. 

Kam riboti sūrio lazdeles?

Sūris turi druskos (mocarela yra vienas iš mažiausiai druskos turinčių sūrių). Paprastai sūresnes lazdeles labiau mėgsta ir vaikai, ir suaugę. Viskas gerai, jei vaikas yra judrus, bet jei yra sveikatos problemų – rėmuo, kraujospūdis (taip, jau būna ir vaikams) – didelis druskos kiekis gali turėti ir neigiamų pasekmių.

Jose yra didokas riebalų kiekis – 21 g /100 g. Tai svarbu tik antvorio turintiems vaikams, nes riebalų vaikams reikia. Tėvai dažnai labai numažina riebalus vaikų racionuose, o vėliau vaikai valgo sviestą be nieko.

Jei netoleruojate laktozės, žinokite, kad šiame sūryje jos yra mažai, bet yra.

Dietistė, dviejų populiarių knygų autorė, bei dviejų vaikų mama.

Parašykite komentarą