fbpx

Paauglių mityba ir kaip elgtis tėvams

Paauglio mityba

Paauglių mityba ir kaip elgtis tėvams

Kaip reikėtų elgtis tėvams, jei vaikas dažnai renkasi nesveiką maistą, atsiranda antsvoris?

Svarbu atkreipti dėmesį į vaikų svorio pokyčius prasidėjus paauglystei. Keičiasi hormonai ir vieni labai priauga, kiti netenka svorio. Jei pokytis didesnis – verta pasikonsultuoti su gydytoju.

Dažniausios vaikų antsvorio priežastys ne genai, kaip daugelis mąsto, o nesubalansuota mityba. Vaikai valgo bet kaip, bet kada ir bet ką.

Taip pat būna blogi mitybos įpročiai šeimoje arba tėvų geri, bet vaikas su tėvais kartu nevalgo, pats pasiima tai, ko nereikia gaminti. Tada atsiranda problemos.

  • Paauglystėje didelę įtaką daro draugai, kurie, pavyzdžiui, kaskart per pietus eina valgyti kebabų, mėsainių, gerti „late“ kavos su sirupais… Jei taip nutiko, nerekomenduoju drausti valgyti tuos kebabus, bet siūlau pasikalbėti apie sąmoningą pasirinkimą. Pasiūlykite valgyti ne didelę, o mažą porciją, su mažiau ar visai be padažo, nesirinkti greito maisto kompleksų, o tik vieną gaminį. nekritikuokite vaikų: „Siaubas, kaip tu gali tokį valgyti“, nedrauskite, nes tuomet jums gali pradėti meluoti, o tarkitės.
  • Suprantu, kad tėvams baisu, nes suvokia pasekmes, tačiau vaikams valgymai jiems yra svarbi socializacijos dalis, o jei visi draugai eina valgyti – jis turi atsisieti nuo tos grupės. Kas paaugliui gal būti labai skausminga patirtis ir sunkiai įgyvendinama.
  • Pasiūlykite, kad jei eina pirkti traškučių, tegu jis renkasi mažą pakuotę ir ja pasidalina su kitais. Vaikai neskaičiuoja, kiek kas suvalgė, svarbu, kad buvo proceso dalis. Tokiomis mažomis gudrybėmis galima daug pasiekti.
  • Apie svorio metimą su paaugliais siūlau kalbėti atsargiai. Pirmiausia, turime galvoti apie įpročių keitimą, nes tik tai turės ilgalaikį poveikį ir svorio korekciją ateities perspektyvoje. Jei paauglystėje dėl to spausime vaiką, galime sulaukti daug neigiamų pasekmių, tiek emocinių, kuomet tai gali virsti valgymo sutrikimais, tiek fiziologinių, nes, keičiasi hormonų pusiausvyra ir pasekmės gali likti visam gyvenimui.
  • Na, o jei gydytojai nusprendžia, kad reikėtų susirūpinti vaikų svoriu, tada sprendžiama kiek didelė problema ir kaip koreguoti, priaugti svorio mažesniais, tempais, laikyti svorį ar mesti vos po kelis šimtus gramų per mėnesį.
  • Jei norime, kad vaikas keistųsi, turime keistis ir mes patys – susidėlioti mitybos režimą, rodyti pavyzdį, valgyti kartu be televizoriaus ar išmanių telefonų. Kasdien akcentuokite gerus dalykus – tai, kad suvalgėte penkių skirtingų spalvų daržoves, vietoje bandelės pasirinkome obuolį ir panašiai. Geras dalykas yra net tai, kad neužsisakė viso komplekso kaip įprastai, o tik mėsainį. Jei suvalgė ne visą pakelį sausainių, o trečdalį.
  • Vaikai nori patikti savo tėvams, todėl rezultatą daug lengviau pasieksite girdami, o ne gėdindami.
  • Priklausomai nuo vaiko amžiaus, galite ieškoti naujų receptų. Paaugliai mėgsta įsitraukti į šį žaidimą – galime pasiūlyti surask tinkamą mūsų mitybai receptą, o aš arba mes kartu pagaminsime ir ragausime, kas gavosi.
  • Beje, labai dažna vaikų antsvorio priežastis yra tėvų dėmesio ir kokybiško laiko kartu trūkumas.

Dietistė, dviejų populiarių knygų autorė, bei dviejų vaikų mama.

Parašykite komentarą

El. Parduotuvė:

Vaikų mitybos planai internetu
Video seminarai apie vaikų mitybą

Vaikų mityba


Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Trying to get property 'category_parent' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 66

Notice: Undefined variable: this_category in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79

Notice: Trying to get property 'cat_ID' of non-object in /home/u100034332/domains/vaikumityba.lt/public_html/wp-content/themes/noo-organici-child/vm-widgets/vm_subcategories_list.php on line 79